Moje tvorba
pro Zemědělské muzeum a Obrazárnu Špejchar Želeč u Tábora …

Ve čtvrtek 30. srpna 2012 byl zahájen provoz Muzea staré zemědělské techniky, nástrojů a náčiní související s hospodářstvím a Obrazárny, kde bude umístěná stálá expozice obrazů Aloise Doležela i výstavy proměnné. Do budoucna se plánují nové výstavy obrazů, jejich dražby, divadlo, drobné koncerty, nebo módní přehlídky. V muzeu, které je v přízemí, majitel plánuje i výměnné, doprovodné výstavy drobných sběratelských předmětů a kuriozit jako kávomlýnky, žehličky, zámky a klíče, keramika a porcelán, sklo, hračky, dřevěné sošky.

A mě dovolte, abych vám zde představila svoji tvorbu pro toto muzeum. Krátce před otevřením muzea mě navštívila manželka majitele ing. Martina Nováka a také spolumajitelka Věra Nováková s tím, že by potřebovali nějakým způsobem vymyslet a udělat výzdobu tohoto muzea. Podmínkou bylo, že musí být pouze z přírodních materiálů. No, to byla výzva! Mimo jiné, jsou to moji přátelé, včetně celé jejich rodiny. Známe se dlouhá léta, a proto je zde budu dále jmenovat Věrkou a Martinem.

Začalo shánění, hledání, sběr a sušení všeho, co v té době rostlo na polích a lukách v okolí. V hlavě jsem spřádala nápady na různé aranžmá. To, zda se mi to povedlo, nechám na vás. Ale majitelé byli spokojeni a kladné byly i ohlasy návštěvníků muzea. Na základě této skutečnosti jsem dostala nabídku na další spolupráci v oblasti výzdoby muzea a to pravidelně dle ročního období.

Práce se sušinou je úžasně krásná a voňavá. Mohu vám sdělit, že jen co dokončím konkrétní sezonní aranžmá, už se mi v hlavě honí nápady na následující. Je to důležité, protože spoustu materiálu je nutné zajistit a nasušit dlouho dopředu. A tak suším různé květiny a traviny jedno léto s tím, že je použiji až příští rok.

Před koncem roku 2012 jsme se společně domluvili, že v přízemí Špejcharu umístíme takovou mini galerii, přehlídku mých ručních prací. V krásné dobové komodě, kterou Martin úžasně upravil k tomuto účelu, jsem vystavila některé své ruční práce, které si zde mohou návštěvníci zakoupit.

Na těchto stránkách vám budu prostřednictvím fotografií z mého domácího archivu zprostředkovávat mé aranžérské sezonní práce. Muzeum a obrazárna mají i své internetové stránky a naleznete tam spoustu dalších informací.

Odkaz na stránky Špejcharu Želeč:

www.spejcharzelec.cz
Moje galerie na Špejcharu ...

Minigalerie

Reklama na mé ruční práce

Pohled na ukázku vystavených prací
Další aranžmá na Špejcharu ...

Více fotek - KLIKNI ZDE:
Slavnostní otevření 2012
Advent a Vánoce 2012
Vernisáž - jaro 2013
Velikonoce 2013
Módní přehlídka Hanky Zelenkové - 19.6.2013
Špejchar Želeč 31.8.2013 - Vernisáž k výstavě Zatracovaná i velebená Alena Čermáková
Beauty party -PROMĚNA V ČASE 20.9.2013
Vernisáž 30.11.2013 - Moje výstava keramiky - Špejchar Želec