Keramika ...

Tu miluji ze všech mých činností nejvíc. Ale věřte mi, že pokud momentálně pracuji s něčím jiným, například motám panenku ze šustí, či jinou činnost, dělám ji pokaždé s láskou a nadšením.

Práce s hlínou mi poskytuje veliký prostor pro fantazii. Nejen pro kombinaci s jinými materiály. Mnohdy se mi stává, že modeluji něco konkrétního, ale tak jak dílo postupně vzniká, samo si řekne. To tady nechci, to tady nebude pěkné a tak se poté stane, že mé hotové dílo se úplně přesně neshoduje s představou v úvodu práce. Nebo když si vymýšlím šaty pro mé keramické panenky. Zde se mi to stává dosti často. Mou touhou je oblékat tyto panenkám šaty v pohledu nadýchané, lehounké, krajkové a s různými doplňky. Mám v hlavě spoustu modelů, které bych chtěla zkusit vytvořit. Od pohádkově krásných princezen, až po současné manekýny, či modelky. Pokud by to bylo možné, vytvořím z hlíny a ozdobím jejich šaty různými flitrami, či drahými, luxusními šperky a vzácnými kameny, aby se podobaly čarovně krásným, luxusním modelům od Blanky Matragi.

A mojí největší bolestí je skutečnost, že „oblékám“ panenku téměř celý den a poté, když ji vyndám naglazovanou, vypálenou z pece, stane se, že někdy nejsem spokojena s výslednou barvou, nebo malou prasklinou. To mě pak opravdu bolí, ale chybami se člověk učí.